A&O Berlin Kolumbus Hotel

Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
A&O Berlin Kolumbus Hotel
$$$$

Beskrivelse

A&O Berlin Kolumbus Hotel ligger i Friedrichshain-Kreuzberg og lige ved siden af Stasi-fængslet i Berlin-Hohenschönhausen som er 10 minutters kørsel fra Velodrom Berlin Arena. Wi-Fi er tilgængelig i hele ejendommen samt et lobbyområde og bagageopbevaring.

Beliggenhed

Hotelanlægget kan prale af sin stille beliggenhed i centrum af Berlin. Det er 7 km fra Berlins Fjernsynstårn.

Liebenwalder Strasse/Landsberger Allee bus station ligger 5 minutter fra stedet til fods.

Mad og drikke

Du kan også nyde kølig drikkevarer på lobby bar. På Gasthaus Rustikal kan du smage tysk mad, 5 minutters gang fra stedet.

Licensnr.: 185160B

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 15:00-23:59
indtil 10:00
Faciliteter
Privat hotelparkering på stedet (reservation kan være påkrævet) og prisen er EUR 12.50 pr. dag.
Der er gratis Trådløst internet .
Anden information
Morgenmad
En fuld morgenmad serveres til en pris af EUR 11.90 pr. person pr. dag. 
Børn & ekstra senge
Der tilbydes ikke ekstra senge på værelset. 
Kæledyr
Kæledyr er tilladt ved forespørgsel.
Bygning
Renoveringsår:2010
Antal etager:8
Antal værelser:330
Tidligere navn
Hotel Kolumbus
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Værelse til enkelt person
  • Maks:
    1 person
  • Sengemuligheder:
    1 enkeltseng
6 Bed Dormitory Room Dormitory Room Mixed
  • Maks:
    1 person
  • Sengemuligheder:
    1 seng på delt værelse
4 Bed Dormitory Room Dormitory Room Mixed
  • Maks:
    1 person
  • Sengemuligheder:
    1 seng på delt værelse
Vis 7 flere værelsestyperMindre

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

WiFi

Wi-Fi

Parkering

EUR 12.50 pr. dag

Bagageopbevaring

Bagageopbevaring

Omklædningsrum

24-timers service

24-timers Reception

Mad/ Drikke

Bar/ Lounge område

Velkomstdrink

Snackbar

TV

Fladskærms TV

Elevator
Køkenfaciliteter

Fælles køkken

Sport & Fitness

  • Billard-/ poolborde

Services

  • Udflugtsassistance/Billetbestilling
  • Velkomstdrink

Middagsfaciliteter

  • Snackbar
  • Bar/ Lounge område
  • Madpakker
  • Særlige diætmenuer

Mødefaciliteter

  • Møde-/ banketfaciliteter
  • Fax/fotokopiering

Børnefaciliteter

  • Tremmesenge/vugger
  • Klapvogn

Fritidsfaciliteter

  • Karaoke
  • Livende underholdning

Værelsesfaciliteter

  • Varme

Køkken

  • Fælles køkken

Medier

  • Fladskærms TV

Værelsesindretning

  • Parketgulv
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om A&O Berlin Kolumbus Hotel

💵 Laveste værelsespris <br /> 511 DKK
📏 Afstand til centrum 6.8 km
🗺️ Beliggenhedsvurdering 5.0
✈️ Afstand til lufthavn 26.6 km
🧳 Nærmeste lufthavn Berlin Brandenburg Lufthavn, BER

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
Genslerstrasse 18, Berlin, Tyskland, 13055
Se på kort
Genslerstrasse 18, Berlin, Tyskland, 13055
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Genslerstrasse 66
Stasi-fængslet i Berlin-Hohenschönhausen
380 m
Restaurant
Gasthaus Rustikal
200 m
Restaurant
Silverado Steakhaus
850 m
Restaurant
Kochmutze
900 m
Restaurant
Die Burgerhelden
840 m

Anmeldelser om A&O Berlin Kolumbus Hotel

6.8 /10
Godt
6809 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Vores gæsters anmeldelserSkriv en anmeldelse
  • Har skrevet en anmeldelse den 24 Maj
    Fremdragende
    9.2

    Okay overnatningssted, hvis du ikke harbehov for at alt lige uden for døren. bus lige udenfor og sporvognen et par gader længere ned. varmt, men vinduer kan åbnes endnu mere, hvis du kontakter personalet, ingen aircondition .. billigt og rent sted, med god offentlig transport i nærheden. Hvis du vil opleve Berlin, behøver du ikke andet, end de har på dette hotel. Vi var utroligt glade i det mindste. personale var også hjælpsomme.

  • Har skrevet en anmeldelse den 22 Mar
    Meget godt
    7.4

    God beliggenhed i forhold til offentlig transport. God placering i forhold til Sports Forums idrætsarena.

  • Har skrevet en anmeldelse den 25 Jan
    Fremdragende
    10

    Enkelt ren og billigt, døgnåben reception med mulighed for at købe mad og drikkevarer. Parkering lige udenfor.. Præcis, hvad vi havde brug for en aften på vej hjem fra bilferien.

  • Har skrevet en anmeldelse den 11 Jan
    Fantastisk
    8.8

    Fantastisk værelse! Billigt. Ligge i nærheden af den arrangement, jeg deltog i.

  • Har skrevet en anmeldelse den 10 Aug
    Godt
    6.6

    Fri parkering + prisen

    Virker lidt vandrehjem agtig

  • Har skrevet en anmeldelse den 03 Aug
    Godt
    6.2

    Dejlige senge på comfortværelset - også fin morgenbuffet til prisen

    - At badeværelse ikke var I forbindelse med værelset, men at vi skulle ud I fælles entre for at benytte toilet og bad

  • Har skrevet en anmeldelse den 01 Aug
    Meget godt
    7.8

    Jamen det var ganske glimrende til 3 knægte, som skal ud og have nogle bajere og bare skal bruge et sted at sove. Personalet var flinke, og der var ingen problemer med noget som helst.

  • Har skrevet en anmeldelse den 20 Jul
    Meget godt
    7.6

    Vi havde hvad vi havde brug for til en storby ferie, fint morgenmad

    Ingen klager

  • Har skrevet en anmeldelse den 13 Jul
    Trænger til forbedring
    5.8

    God komfort, og rigtigt gode værelser til prisen

    Surt personale. Dårligt internet, når man nu skal betale for det

Ofte stillede spørgsmål om A&O Berlin Kolumbus

Hvad er den nærmeste lufthavn til det 2-stjernede A&O Berlin Kolumbus Hotel?
Den nærmeste lufthavn til det 2-stjernede A&O Berlin Kolumbus Hotel er lufthavnen Berlin Brandenburg (30 km), og den kan nås med en 37-minutters biltur.
Kan vi parkere vores bil på et A&O Berlin Kolumbus Hotel?
Ja, der er en en parkeringsplads tilgængelig på stedet på et A&O Berlin Kolumbus Hotel.
På hvilket tidspunkt kan jeg tjekke ud på det A&O Berlin Kolumbus Hotel?
På det A&O Berlin Kolumbus Hotel kan du tjekke ud fra 10:00 til 10:00.
Hvad er bookingpriserne på A&O Berlin Kolumbus Hotel?
Prisen for et værelse i A&O Berlin Kolumbus Hotel starter ved 25€.
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige i hotellet?
Hos hotellet kan man betale med Visum, EC-kort og Maestro.
Hvilken slags værelser tilbyder Berlin hotellet?
Berlin hotellet tilbyder sådanne typer værelser som Comfort værelse, Værelse Standard og Tre mands værelse.
Er det 2-stjernede A&O Berlin Kolumbus Hotel udstyret med faciliteter for handicappede?
Ja, på det 2-stjernede A&O Berlin Kolumbus Hotel er der kørestols adgang og værelser med handicapfaciliteter tilgængelige for gæster med særlige behov.
Tilbyder det 2-stjernede A&O Berlin Kolumbus Hotel forretningsfaciliteter?
Ja, for forretningsrejsende tilbyder det 2-stjernede A&O Berlin Kolumbus Hotel et skrivebord og en fotokopimaskine.

Bedst bedømte A&O Hotels & Hostels hoteller i Berlin

A&O Hotels & Hostels tager prisoverkommelighed seriøst og tilbyder hyggelige værelser til både par og familier. De har også en ungdommelig atmosfære passende til rejsende på budget. Deres fællesområder er værdsat af mange, herunder deres pool-område og bar. Med en spændende balance mellem privatliv og fællesskab er A&O Hotels & Hostels et moderne, trendy opholdssted for rejsende i alle aldre.

Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse